כמה עולה לבנות בית פרטי

כמה עולה לבנות בית פרטי

אם החלטתם לבנות בית פרטי בבנייה עצמית, יש לבחור את גודל המגרש ולהוסיף לו את מחיר פיתוח והשבחה. לאחר מכן, יש להוסיף את מחיר האישורים, ליווי של מהנדס בניין, קבלן בנין וכן ארכיטקט שילוו אתכם מתחילת הבניה ועד לסופה, כך שתהיו בטוחים כי הבית נבנה נכון ועל פי חוקי הבנייה וכמובן ללא חריגות בניה. כדאי לשבת עם אנשי המפתח הללו שיהיו שותפים במלאכת הבנייה ולחשב יחד עמם כמה עולה לבנות בית פרטי. הם בשל ניסיונם הרב, יוכלו לתת לכם אומדן, כך שתוכלו לחשב את הצעדים הכלכליים שלכם, כגון לקיחת הלוואה למטרה זו וחישוב התקציב.

 

יש לקחת כמה הצעות מקבלנים שונים, כאלה שיש להם ניסיון והסמכות או תארים בבניה יחד עם ניסיון רב שנים. כזו היא חברת אינטגרה שיפוצים שהיא דור שני בארץ למשפחת קבלנים. בעל החברה הינו בעל תואר להנדסת בניין וכן, הוא אף קבלן רשם. החברה מעניקה את כל סוגי הבניה והשיפוצים, אם למגזר הפרטי ואם לעסקי ומאחוריה, מאות לקוחות מרוצים.

תמונה של עובד

 

זו  עובדה ידועה כי העלות של המגרשים במרכז הארץ, תהיה גבוהה בהרבה מעלות של מגרש באזורים מרוחקים יותר. זה השלב הראשון שעליכם להחליט על מנת לחשב כמה עולה לבנות בית פרטי. יש לרכוש מגרש בקרוב לאזור שיש בו תשתיות ופיתוח ולברר במועצה האזורית או בעירייה לגבי תכנונים עתידיים  באזור הקרוב למגרש.

 

עלות העבודה של האדריכל, עשויה להגיע לסכום של 50,000 ₪ וישנם כאלה שעולים יותר. מנהל הפרויקט של הבניה יהיה אחראי על תיאום בין היועצים והקבלן שילווה את שלבי הבניה בפועל. עלותו של מנהל הפרויקט תסתכם בסכום של 12,000 שקל.

 

עלות של קבלני משנה נוספים שחשובים בבנייה

 

כאשר אנו מחשבים כמה עולה לבנות בית פרטי, עלינו לחשב את קבלני המשנה כמו: קבלן עבודות עפר גם מהנדס אינסטלציה שימקם את התשתית יחתום על בקשת היתר שעלותה היא 6,000 ₪ ועבודת התשתית בפועל, תסתכם ב-65,000 ₪. המודד עצמו יהיה זה שיחתום על אישור האכלוס ועלותו תהיה 4,000ש”ח. קבלן השלד, יגבה עבור מ”ר 1,200 ₪ לערך. אלה הן העלויות של התחלת הבנייה, אך רצפים, אינסטלאטור, טיח, גגן לביצוע גג רעפים, טיח חיצוני, פיתוח ובנייה של גינה, שערים, גדרות יעלו על פי מ”ר שניתן יהיה למצוא מחירים הגיוניים ולא גבוהים בחיפוש נכון אחר בעלי המקצוע.

 

כפי שאתם מסיקים ממאמר זה, לגבי כמה עולה לבנות בית פרטי מדובר על מגוון רב של עבודות שהעלויות שלהן גבוהות, אך אם תתכננו בתבונה, תצליחו לבנות בית במחיר שיהיה סביר לעומת בית מוכן והיתרון, שהוא ייבנה על פי צרכיכם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *