עלות בניית בית

עלות בניית בית

החלום של כולנו הינו בית פרטי עם גינה וכלב, כאשר ילדינו משתובבים בחצר. אבל העניין הוא שבמציאות, תשוקה ורצון אינם מספיקים לבניית בית, כי אם שקלול ותכנון של עלות בניית בית. תקציב זה, אינו כללי, כאשר הנתונים בו, תלושים משלבי הבניה. יש לחשב את הצרכים שלנו מהבית שאותו נבנה, את מרכיב התקציב ואז לתכנן נכון את הבנייה, כך שלא תהיינה חריגות מהתקציב של הבניה עצמה.

כל מי שבונה בית, מכיר בעובדה כי הדרך לבית בנוי מתחילתו עד סופו, אינה סוגה בשושנים. מומלץ להיות פעיל בכל שלבי הבניה, כך שלפחות זאת תהיה חצי נחצה מול עלויות בניית בית, כאשר אתם רואים כי ההשקעה שלכם רוקמת עור וגידים וישנה התקדמות , שכל פעם אתם מתרגשים ממנה מחדש. בכדי שתהיו מסודרים ותבנו בית שיתאים בציפיות ובזמנים, יש למצוא חברה שידועה בתחום, כזאת שיש עליה ביקורות טובות כגון חברת אינטגרה שיפוצים שהיא דור שני בארץ של קבלני בניין. בעל החברה הוא בעל תואר בהנדסת בניין וכן, קבלן רשום. לחברה מאות פרויקטים שביצעה הן במגזר הפרטי והן בעסקי, כאשר הדגש הינו על איכות בניה, עמידה בזמנים וגימור מושלם.

בניית בתים
בניית בתים

המצפן שלכם בניהול פרויקט בניית בית- התקציב

התקציב של עלות בניית בית, צריכה להיות למעשה, המצפן שלכם בניהול הפרויקט. יש לחשב את העלויות של מהנדס הבניה, האדריכל, הקבלן ואז לשקלל את העלויות של בעלי המקצוע. הערך של שיקול זה הוא רב, ביות והוא זה שמהווה את התקציב לבניית הפרויקט והוא מוערך כ-10% מהעלות הכוללת של בניית הבית.

יש לדעת, כי עלות בניית בית, מחושבת מהמגרש עצמו, עלויות ההיתרים, יועצים שונים כגון מהנדס הבניין, חשמל ואינסטלציה, מודד הקרקע ועוד. העלות של בניה מורכבת משני גורמים- בניית השלד והגמר גם יחד. יש לציין כי חישוב של מ”ר של בניה, עשוי להיות שונה, על פי הסטנדרטים, אך העלות מתחילה בחישוב של סטנדרד רגיל על ממוצע ב-1000$ למ”ר. לאחר מכן, יש לתמחר את עלות נקודות החשמל, הכלים הסניטאריים, האלומיניום, הריצוף וכדומה.

אם יש לכם אדריכל תוכלו לדעת מה תהיה העלות של בניית ביתכם מראש

כאשר אדריכל יושב עם בעל הבית, הוא מתכנן עבורו הכול, את הבית עמו, כתב הכמויות והעלות הסופית שכוללת את חישוב שכרם של בעלי המקצוע השונים. בדרך זו, ניתן יהיה להיצמד לתוכנית ולא לחרוג מהתקציב. היות ורוב הטעויות של בעלי הבתים היא בתכנון ובתוצאה הסופית של חישוב העלויות, לאחר שבכל פעם הם משנים ומוסיפים פריטים, שיכולים להיות מיותרים בהתחשב לתקציבם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *