איך מתכוננים נכון לתהליך של שיפוץ

איך מתכוננים נכון לתהליך של שיפוץ

אז לאחר לבטים ומחשבות, קיבלנו החלטה לבצע שיפוץ בבית, איזה כיף!
לפני שמתחילים לתכנן, יש דברים ששווה לדעת – כדי לעשות זאת כמו שצריך…

 • א. הגדירו את הצרכים שלכם ומהי מטרת השיפוץ:
  שאלו את עצמכם למה אתם רוצים לשפץ, המשפחה התרחבה? תינוק חדש נולד? הנער גדל וזקוק לחדר מרווח יותר? הילדים עזבו את הקן ונשארתם עם חדר דומם? או שאולי פשוט הגיע הזמן לבצע שינוי מרענן בבית?
 • ב. ניהול תקציב נכון:
  השיפוץ יכול להיות עניין לא זול, לכן, חשוב לדעת מה אנחנו רוצים בבהירות וליצור מסגרת תקציבית שתאפשר לנו לצלוח את התהליך. אל תופתעו אם תוך כדי הרישום, הגעתם לתכנית שלא חלמתם עליה מראש. בנוסף, קבעו תקציב נוסף לשינויים שתרצו מבחינת בינוי, רהיטים חדשים, גופי תאורה, מטבח ואביזרים משלימים. השיקולים לחישוב צריכים לכלול את הכסף ההתחלתי הקיים ברשותנו או אפשרויות למימונו, הצרכים וסדר העדיפויות שהגדרנו.
 • ג. בחירת אנשי מקצוע:
  לרוב, אנחנו איננו מכירים את התחום, לפעמים מצויים בהתלבטויות, צריכים הכוונה מקצועית ולכן, קיימת חשיבות להקמת נבחרת בעלי מקצוע איכותית שתוכל להגשים את חלומכם.
  אין זה משנה אם מדובר במעצב פנים, אדריכל, קבלן או מפקח בנייה, לפני שקיבלתם את ההחלטה לשיתוף פעולה, שמעו המלצות עליו, כנסו לאתר, דף הפייסבוק או בקשו לראות את תיק העבודות שלו. לאחר שהחלטתם, קבעו פגישה, התרשמו מהאדם שעומד לפניכם. לא פחות חשוב לבחון את הכימיה שתיווצר, זה האדם שהולך ללוות אתכם לאורך התהליך וחשוב שתרגישו בנוח לשתף, לפנות ולהתייעץ עמו.
 • ד. ייעוץ והכוונה מקצועית:
  חשוב לעבוד עפ”י תכנית עבודה מקדימה ולהשתדל לא להשאיר דברים פתוחים היכולים ליצור שינויים וקשיים במהלך התהליך. בעלי מקצוע איכותיים ידעו לקחת את הרעיון או החלום שלכם ולתרגם אותו לתכניות, יתנו ייעוץ מקצועי והערכת היקף כמותי של זמני העבודה, איכות החומרים והתקציב הנדרשים לכך.
 • ה. הצעות מחיר וסקר שוק:
  לאחר גיבוש התכנית, זה השלב לקבל הצעת מחיר ולערוך סקר שוק.
  דרשו כתב כמויות מפורט, המתאר את ההישגים הנדרשים בבירור, כמות החומרים, לוחות זמנים ועלות הביצוע של כל שלב, על מנת שתוכלו לבצע השוואת מחירים מול מספר בעלי מקצוע.
  שבו עם כלל הצעות שקיבלתם וערכו תיאום אל מול הדרישות והתקציב שהצבתם.
 • ו. רגע לפני שמחליטים:
  הנטייה הרווחת שלנו כבני אדם היא לחשוב שמנסים ‘לדפוק’ אותנו או ללכת על הזול ביותר כדי לחסוך בעלויות. שמרו על החיסכון למקומות אחרים, לריהוט או לאביזרים משלימים.
  קבלן הנראה לכם אמין, איכותי, רציני וקיבלתם עליו המלצות – שווה את השקט הנפשי שלכם לטווח הקרוב, עבור השיפוץ עם ביצוע איכותי ולטווח הרחוק, עבור הסיפוק מהתוצאה הסופית, גם אם הוא לא הגיש את ההצעה הכי זולה.
 • ז. קביעת תנאי עבודה וחתימת חוזה:
  לחוזה משמעות רבה, הוא מסמל את הקשר בין שני אנשים המעוניינים ליצור שיתוף פעולה ועל כן, חשוב שיהיה פשוט, מפורט וברור לשני הצדדים כדי למנוע הפתעות.
  הוא צריך לכלול את תכנית העבודה, עלויות, עמידה בלוחות הזמנים עפ”י תאריכים, החרגות, תקציב ותנאי התשלום , אחריות הקבלן במהלך ואחרי השיפוץ, שונות ותוספות אישיות שלכם.


בתכנון נכון, עם נקיטת צעדים מחושבים, תוכלו למקסם את תקציב שלכם, למזער הפתעות ולעבור את התהליך בצורה נכונה עם ציפייה לתוצאה הרצויה עבורכם.

חשוב לזכור, לפעמים הרצון שלנו לשלם בזול, עלול לעלות לנו ביוקר. אל תתפשרו בבחירת האנשים והחומרים בדרך להשגת המטרה.

אנחנו כאן בשביל לענות לשאלות ולסייע לכם לעבור את זה ביחד.

Integra  – יש לכם בית. באחריות. !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *