גשם, גשם משמיים, קול המון טיפות המים..

גשם, גשם משמיים, קול המון טיפות המים..

הקיץ הגיע לסיומו ובפתח מתקרבים חודשי החורף הקרים והרטובים.
זה לא סוד שבמדינתנו הקטנה, כמות המשקעים היורדת כל שנה היא יחסית קטנה בהשוואה לאירופה או מקומות אחרים בעולם, אך עדין אין בית שלא סבל מקירות מתקלפים, מעובש בתקרה או נזילות מהגג.
אז איך מכינים את הבית לעבור בשלום את הימים הגשומים?

לפני שניגש לבדוק האם הגג דולף או נבחר חומר איטום מתאים, ישנן פעולות תחזוקה ראשוניות שעשויות לעזור ולהקטין את הסיכויים למצוא את עצמנו שוחים עם סירת קאנו כדי להיחלץ מההצפה במרתף.

הגיע הזמן לנקות את הגג
בגג שלנו קיים שיפוע לכיוון המרזב. שיפוע נכון ונקי ימנע הצטברות מים בשלוליות, שבעתיד יובילו לנזילות. לכן, יש לוודא כי הצינורות מוגבהים ואינם יוצרים “מחסומים” לזרימת המים והגג נקי, מחול ואבק בדגש, על אזורי המרזבים ודודי השמש. לאחר טאטוא יסודי, רצוי לשטוף את הגג באמצעות צינור ולבחון האם המים מתנקזים כהלכה.

לא שוכחים גם את המרזבים
פתחי הניקוז של הגג חייבים להיות נקיים מכל לכלוך. חשוב לדעת, כי פתחי הניקוז החשופים לעין הם רק קצהו של צינור ולכן, הוא איננו ערובה לצינור נקי.
הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת, היא למלא דלי מים, לרוקן אותו בבת אחת לתוך פתח הניקוז ולוודא כי המים זורמים מהר ובחופשיות.

מטפלים ושומרים על המרפסת
יש לוודא כי פתחי הניקוז של המרפסות נקיים לחלוטין וכי התפרים שבין המרצפות, מלאים ואטומים. במידה ולא, יש למלא בעזרת “רובע”. יש לבחון את הקירות ולוודא כי אינם סדוקים – קיר סדוק מעביר מים בקלות רבה! את הסדקים יש למלא בשפכטל לשימוש חיצוני, ואת הקירות יש לצבוע בצבע גמיש ואטום למים (כדוגמת “רב גמיש”).

עושים סיור ומסתכלים על הקירות החיצוניים
אם בזמן החורף הופיעה רטיבות בקירות חיצוניים, זו בעיה חמורה שיש לפתור אותה במשך הימים היבשים שנותרו בעזרת בעלי מקצוע מוסמכים לכך.

זמן טוב לבדוק את החלונות בבית
חלונות שמחדירים רטיבות או רוח הם צרה צרורה, ומעידים על איכות בנייה וגימור לקויה. כמעט ואין אפשרות לתקן חלונות כאלה, ואמצעי איטום ובידוד שונים מספקים בדרך כלל פתרון זמני לטווח קצר בלבד. חלונות לקויים או ישנים רצוי להחליף, אך לעשות זאת רק באמצעות בעל מקצוע רציני ואמין. חלונות עם זכוכית מבודדת  מספקים הגנה מצוינת מפני קור (גם מפני חום בקיץ!) ומפחיתים את עוצמת הרעש החודרת לדירה.

זכרו, ביתנו הוא מבצרנו, זה המקום בו אנחנו מבלים את רוב שעות היום, בטח בימי החורף.
על ידי היערכות מתאימה נוכל לצמצם את הנזקים ולעבור בשלום את עונת הגשמים.
מקווים שעזרנו לכם, נמצאים כאן לכל שאלה וייעוץ.
Integra  – יש לכם בית. באחריות.

WHAT WE OFFER

ALWAYS DEDICATED AND DEVOTED

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, p

WHAT WE OFFER

ALWAYS DEDICATED AND DEVOTED

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית מוסן מנת. להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורך. ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס.

קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *