טיפים להתנהלות במהלך השיפוץ

טיפים להתנהלות במהלך השיפוץ

אתם אחרי שלב חתימת החוזה והתחלת עבודת השיפוץ? שווה שתקראו את הדברים הבאים.

  • הכנת התשתית והתנאים לעבודה:

נרגשים ומוכנים, אנחנו נכנסים לתהליך, אך מה בנוגע לתכולת הבית?
אם ברצוננו לשמור עליה, רצוי לרכז את תכולת הדירה בחדר שאינו מיועד לשיפוץ באופן מיידי. עטפו היטב את הריהוט והציוד ביריעות ניילון גדולות, כדי להגן עליהם מלכלוך. הקפידו על עיטוף מכשירי חשמל, הרגישים לאבק.

  • בקרה על התקציב השוטף:

עקבו אחר ההוצאות השוטפות והיצמדו לתקציב שהצבתם לעצמכם. לאחר התחלת השיפוץ, תמיד יכולים לצוץ שינויים שלא היינו יכולים לצפות, הכינו את עצמכם ונשמו עמוק. תוודאו שפריסת התשלומים מול הקבלן מתבצעת רק לאחר סיום שלב ואין דרישה לחצי מהסכום עוד לפני שהעבודה החלה.

  • עמידה בתכנית העבודה ולוח הזמנים:

אין צורך להיות נודניקים או להפוך למפקחי עבודה, המפריעים לבעלי המקצוע לבצע את עבודתם, אך עם זאת הישארו עם האצבע על הדופק. תוודאו שאכן התכנית מתקדמת עפ”י השלבים ולוחות הזמנים שקבעתם – קבלן איכותי נמדד בעמידה בלוחות הזמנים שנקבעו.

  • סטייה מהתכנית המקורית ושינויים:

כפי שצוין לפני כן, תמיד יש לקחת בחשבון חריגה תקציבית של 10-20 אחוזים. לעתים בעיות מסוימות מתגלות רק בעת העבודה כמו שיפוע בריצוף או בעיה באינסטלציה. קיימו שיחה עם הקבלן בניסיון לצפות את הנולד, אך שוב, הישארו סובלניים.

בכל מקרה של שינוי מתוכנית העבודה המקורית חשוב מאוד לציין זאת בבירור מול הקבלן.

במידה והשינוי מהותי, רצוי לבצע תיעוד ושינוי בחוזה, בו מציינים את היקף השינוי, השפעה על לוחות הזמנים והעלות.

 

  • הכתובת שלכם לשאלות:

קבלני שיפוצים רבים, נעזרים במנהלי עבודה, אשר הם אלה שיהיו בפועל בביתכם. שאלו את קבלן השיפוצים מי יהיה אחראי על מתחם העבודה, כולל הפיקוח על קבלני המשנה ובעלי מקצוע נוספים, בעת עבודתם. חשוב להכיר את האנשים בשטח שיהיו יכולים לרכז את השאלות ולספק לכם תשובות ברורות.

 

 

 

  • יוצאים מהבית:

לא נעים (ולעתים גם בלתי אפשרי) לחיות בבית שבו מתנהל שיפוץ. כדאי לקחת את העובדה הזו בחשבון, ולדאוג מראש למגורים חלופיים עד למועד הסיום של עבודות השיפוץ.

הידעת ? שיפוץ יסודי בהיקף נרחב, שבגינו לא ניתן להתגורר בדירה במשך תקופה, מקנה זכאות לפטור זמני מארנונה. הפטור ניתן במסגרת סעיף 330 לפקודת העיריות, בדרך כלל לתקופה של שלושה חודשים (התקופה המקסימלית: חצי שנה).

  • שכנים טובים:

מקובל ומומלץ להודיע מראש על תחילת מועד עבודות השיפוץ  וסיומן, וכן רצוי להתנצל מראש על אי הנוחות הזמנית. בנוסף, כדי למנוע עימות עם השכנים, יש לוודא שהקבלן והעובדים, מנקים בתום יום העבודה את השטחים המשותפים בבניין: חדר המדרגות, המעלית ושביל הגישה.

  • זה הבית שלכם שם:

הישארו מעורבים וערים לתהליך, בצעו בקרה שוטפת של התקציב ותכנית העבודה, קיימו שיחה אחת ליום/שבוע עם הקבלן לעדכונים, הגיעו לביתכם במידה והעתקתם את מקום המגורים כדי להסתכל על הדברים בעיניים שלכם. ותלמדו גם להנות מהשינוי של קצת העשייה.

 

אז הגענו לסוף, חיכינו זמן רב שהשיפוץ יסתיים ולכן, כשמוצגים לנו חללי הבית החדשים, עשו סקירה מקיפה לפי תכנית העבודה, כדי לבדוק שאכן הכל נעשה בהתאם לשביעות רצונכם.
במידה ויש משהו שלא מוצא חן בעינכם, זכותכם לדרוש תיקון במסגרת החוזה.
בסיום התהליך, למרות הקשיים שהיו בדרך, אנו מקווים שתרגישו מסופקים והכי חשוב, מרוצים מהתוצאה הסופית.

אנחנו כאן בשביל לענות לשאלות ולסייע לכם לעבור את זה ביחד.

Integra  – יש לכם בית. באחריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *